3 gün ama Slow Living....

Çok uzatmayacağız lafı, perşembeyi pazara bağlayıp Floransa'ya gelin, zeytini beraber toplayıp değirmene götürelim. İtalyan zeytinyağının yapılışını izleyip ilk damlaların tadına beraber bakalım. Toskana'nın iki özel şarap üreticisinin bağlarını gezip , şaraplarını tadalım, hikayelerini onlardan dinleyelim. Sonbaharın renklerini daha iyi görebilmek için Fiesole tepelerinde ormanda yürüyelim. Güzel bir İtalyan sonbaharı ekleyin anılarınıza.

Konaklama ve Program

Floransa'nın merkezinde değil yeşilinde uyuyacağız, bu mahalleye bir göz atın Google'dan : Fiesole
Çift kişilik yatak veya tek kişilik yatak seçenekleri mevcut, ayrıca yalnız veya paylaşımlı oda seçebilirsiniz. Biletlerinizi Bologna Havalimanına ulaşacak şekilde alırsanız biz sizi orada karşılayıp 1.5 saatlik bir yolculuktan sonra Floransa'ya ulaştıracağız.

1. Gün
Floransa'ya varış , dinlenme, Welcome Aperitivo ile italyan lezzetlerine giriş

2.Gün

İtalyanların yüksek sesle konuşup ayaküstü kahvelerini içtikleri bir bara gidip fırından yeni çıkmış çıtır kruvasanlar ile kahvaltı yapıp kahvelerimizi içiyoruz.
Fiesole tepelerinde güzel bir sonbahar yürüyüşü ve ardından ilk üreticimizin çiftliğine varış.
Çiftliğin sahipleri aşırı sempatik çift bizi koca çiftliğin bağlarında, zeytinliklerinde, değirmeninde gezdirip nasıl çalıştıklarını anlatıyorlar (ingilizce anlatıyor olacaklar ve bu sırada biz size Türkçe çeviri yapacağız)
Ardından kendi üretimleri olan 5 farklı şarabın tadımı, organik peynirler, prosciutto, italyan ekmekleri, Zeytinyağı tadımı, likör tadımı derken sohbeti uzattıkça uzatacağız Toskana bağlarına karşı.

Akşam pizza !

3. Gün
Kahvaltıdan sonra kısa bir yürüyüş ve diğer çiftliği ziyaret edip bağları ve zeytinliği görecek önce karşılaştırmalı zeytinyağı tadımı ardından finger food-şarap tadımı yapacağız.
Sonra Floransa merkezde görmeniz gereken önerilerimiz ile birlikte sizi şehir merkezine bırakacağız. Dilediğiniz müze, mağaza, dondurmacı, restaurant, sokak.... Akşam istediğiniz saatte buluşabiliriz.

4. Gün
kahvaltı ve havaalanında gidiş

Her iki üreticimiz de Türkiye'ye gönderim yapabiliyor. Zeytinyağı, şarap , likör, Zeytinyağından üretilmiş kozmetik ürünlerinden satın alıp yanınızda götürebilir veya kargolamalarını isteyebilirsiniz.

Ücret
Dahil Olanlar:
-Bologna Havaalanı /Floransa çift yön ulaşım ve İtalya içi transferler
- 3 Gece Konaklama
-3 Kahvaltı 
-Sertifikalı organik üretim yapan 2 farklı çiftlik turu / şarap ve zeytinyağı tadımı / tadım boyunca ikram edilecek finger food, öğle yemekleri vs.
- 1 Welcome Aperitivo
- Akşam Yemeği

Dahil Olmayanlar:
- uçak biletleri ve vize işlemleri
-3. gün Floransa'da geçirilecek serbest zaman dahilinde yapılan harcamalar ve bu süre içerisindeki akşam yemeği

Using Format